Favore.plCentrum Finansowe

Karty płatnicze

Karty płatnicze

  • Karty kredytowe

    Kupuj teraz – płać później. Przejrzyj najlepsze propozycje i znajdź kartę,
    z której będziesz korzystać równie łatwo jak ze środków na swoim koncie.

  • Karty debetowe

    Dostęp do konta miej zawsze przy sobie – wypłacaj gotówkę lub płać kartą, wygodnie i bezpiecznie.

Pieniądze pod ochroną, czyli parę słów
o kartach płatniczych

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się nie mieć przy sobie gotówki niezbędnej do zapłaty za zakupy, czy usługi. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Zdecydowana większość wie, że uratować może nas w takiej sytuacji jedynie niewielki kawałek plastiku – karta płatnicza. Niestety 1/3 Polaków w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie przynosi jej posiadanie. Bardzo często wynika to z przyzwyczajenia do płacenia gotówką, ale również ze zwykłego braku świadomości na temat zalet karty płatniczej. Zanim zdecydujemy się na konkretną kartę, powinniśmy się zastanowić, która z wielu oferowanych przez banki zaspokoi nasze potrzeby i oczekiwania.

Jednym z najpopularniejszych tego typu produktów bankowych jest karta debetowa. Związana jest głównie
z rachunkiem oszczędnościowo – rozliczeniowym. Umożliwia swobodne korzystanie ze zgromadzonych
na naszym koncie pieniędzy. Przy jej pomocy dokonamy płatności w sklepach lub innych punktach handlowych,
jak również wypłacimy gotówke z bankomatu. Karta debetowa daje możliwość korzystania z pieniędzy, które rzeczywiście znajdują się na naszym koncie.

Następnym, równie popularnym środkiem płatniczym jest karta kredytowa. W pakiecie z kartą klient otrzymuje określony limit kredytowy. Każde użycie karty kredytowej jest równoznaczne z powstaniem odpowiedniego zobowiązania. Raz w miesiącu, klient otrzymuje wyciąg, prezentujący wykonane transakcje, saldo zadłużenia oraz inne istotne informacje.

Najmniej popularnym rodzajem kart płatniczych jest karta przedpłacona. Aby móc ją wykorzystać w celu dokonania płatności, niezbędne jest uprzednie zasilenie jej odpowiednią sumą pieniędzy. Istotną zaletą tego typu produktów jest że możliwość wykorzystania jej anonimowo, tzw. na okaziciela. Zatem karty przedpłacone idealnie sprawdzą się jako prezent dla bliskich. Coraz częściej wykorzystywane są również jako sposób wynagradzania pracowników za efekty ich pracy.

Karta kredytowa – kupuj teraz, zapłać później

Karta kredytowa daje możliwość opłacenia nagłych wydatków bez zaciągania kredytu – z dostępnego na karcie limitu korzystasz równie łatwo jak ze środków zgromadzonych na swoim koncie. Sprawdź, który bank oferuje najlepsze warunki i jaka karta jest dla Ciebie idealna.

Możliwości karty debetowej

Karta debetowa została stworzona z myślą o ułatwieniu dokonywanych codziennie transakcji płatniczych. Jest to sposób niewątpliwie wygodniejszy, jak również bezpieczniejszy, gdyż nie wymusza konieczności posiadania w portfelu dużej ilości gotówki.

Kredyty
Konta bankowe
Oszczędności i inwestycje