Favore.plCentrum FinansowePoradnik finansowy

Nowe konto osobiste bez wychodzenia z domu – możliwe?

Nowe konto osobiste bez wychodzenia z domu – możliwe?

W dzisiejszych czasach internet odgrywa znaczącą rolę w naszym życiu. Daje nam coraz więcej możliwości, ułatwiając tym samym codzienne działania. Podobnie jest również w przypadku kont bankowych. Większość banków daje możliwość założenia konta w domowym zaciszu – wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, dostępny na stronie internetowej banku.

W formularzu konieczne jest podanie naszych danych osobowych: imienia, nazwiska, adresu, numeru PESEL, adresu mailowego i numeru telefonu kontaktowego. Istnieje także możliwość wybrania odpowiadających nam bezpłatnych opcji (na przykład konta oszczędnościowego powiązanego z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym).

Po wypełnieniu wniosku, następnym krokiem jest wysłanie go do banku drogą elektroniczną. W kolejnych dniach powinniśmy spodziewać się kontaktu ze strony przedstawiciela banku, w celu potwierdzenia przesłanych danych. Końcowym formalnym etapem związanym z zakładaniem konta osobistego jest podpisanie umowy, która zostanie dostarczona przez kuriera w dwóch jednakowo brzmiących egzemplarzach. Jeden z nich zostanie dostarczony do placówki banku, a następnie nasze konto zostanie aktywowane. Od tego momentu możliwe będzie pełne korzystanie z rachunku poprzez system bankowości elektronicznej, jak również bezpośrednio w oddziałach banku.

W niektórych bankach istnieje także możliwość założenia konta przy pomocy przelewu. W takiej sytuacji klient wypełnia wniosek oraz jest zobowiązany do podania numeru rachunku powiązanego, czyli prowadzonego w innym banku. Z tego rachunku konieczne jest zasilenie przelewem wyznaczonego przez bank konta. Następnie system dokonuje porównania danych z przelewu oraz danych podanych we wniosku. W przypadku ich zgodności, następuje aktywacja rachunku.

Otwieranie konta przez internet to zatem opcja o wiele prostsza i wygodniejsza, szczególnie dla osób zapracowanych, będących w ciągłym biegu.

Które konto osobiste jest najwygodniejsze?

Trudno obecnie obejść się bez konta osobistego - jest ono podstawą budżetu domowego i uczestniczy w większości bieżących wydatków. Warto więc reagować elastycznie na zmianę swoich potrzeb. Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami, aby Twoje konto było naprawdę wygodne.

Kredyty
Konta bankowe
Oszczędności i inwestycje