Favore.plCentrum Finansowe

Oszczędności i inwestycje

Oszczędności i inwestycje

  • Lokaty

    Znajdź atrakcyjnie oprocentowaną lokatę, dzięki której bezpiecznie pomnożysz swoje oszczędności.

  • Fundusze inwestycyjne

    Ulokuj swój kapitał efektywnie, aby osiągnąć wyższy zysk.

  • Doradcy finansowi

    Powierz swoje finanse w pewne ręce profesjonalistów i śpij spokojnie.

Jak inwestować bezpiecznie i efektywnie?

Chcesz pomnożyć swój kapitał, ale boisz się podjąć ryzyko? Mamy dobrą wiadomość. Istnieją sposoby, dzięki którym możliwe jest owocne wygenerowanie zysków, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka. Należy pamiętać, że inwestowanie wymaga pewnego nakładu wiedzy, lecz w rzeczywistości charakteryzuje się prostotą działania. Duże znacznie dla jego przebiegu ma jednak to, na jakie instrumenty finansowe się zdecydujemy.

Jednym z najbezpieczniejszych instrumentów inwestycyjnych są lokaty bankowe. Pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących zysków, poprzez pomnażanie posiadanych na lokacie oszczędności. Zaletą tego typu inwestowania jest brak konieczności ponoszenia strat oraz bezpieczeństwo zysków. Ponadto z góry wiadomo, jaki zysk otrzymamy po zlikwidowaniu lokaty. Jest to zatem jeden z najprostszym sposobów inwestowania, niewymagający żadnej specjalistycznej wiedzy z tego zakresu.

Równie efektywnym sposobem pomnażaniu kapitału są fundusze inwestycyjne. Ich istotę stanowi wspólne lokowanie pieniędzy przez wszystkich członków funduszu. Uzyskane pieniądze są następnie inwestowane przez inwestorów, natomiast odsetki stanowiące zysk trafiają na konta uczestników funduszu. Warto podkreślić, że fundusze mogą mieć charakter mniej lub bardziej ryzykowny. Przykładowo fundusze akcji są obarczone wyższym ryzykiem, ale ich zaletę z pewnością stanowi możliwość uzyskania wyższego zysku.

Zatem wybór sposobu inwestowania posiadanego przez nas kapitału powinien być bardzo dobrze przemyślany. Nierzadko jest to poważna decyzja, dotycząca większej części naszych oszczędności. Warto pamiętać o jednej podstawowej zasadzie - im większe podejmiemy ryzyko, tym większą mamy szansę na osiągnięcie zadowalającego zysku.

Bezpieczeństwo oszczędzania na korzystnie oprocentowanej lokacie

Atrakcyjnie oprocentowana lokata pozwala na bezpieczne pomnażanie swoich oszczędności bez zbędnego ryzyka. Nasi specjaliści skatalogowali dostępne na rynku oferty - dowiedz się, gdzie uzyskasz najbardziej korzystne warunki.

Dobry doradca finansowy – czyli jaki?

Obecnie na naszym rynku działa wielu doradców finansowych. Zawód ten jednak nie jest regulowany konkretnymi przepisami prawa, więc w większym stopniu narażeni jesteśmy na trafienie na zwykłego amatora. Co gorsza, wspomniany zawód doradcy nie wymaga również specjalnego wykształcenia...

Kredyty
Konta bankowe
Oszczędności i inwestycje