Favore.plCentrum Finansowe

Konta bankowe

Konta bankowe

Ewolucja poglądów na konta bankowe

W dzisiejszych czasach posiadanie konta w banku nikogo już dziwić nie powinno. W rzeczywistości jednak jest inaczej. Wiele osób nie korzysta z usług bankowości, ograniczając się tym samym do konieczności przechowywania gotówki w domu. Warto zdać sobie sprawę z tego, że nie jest to najlepszy sposób gospodarowania naszymi pieniędzmi.

Tego typu działania stają się powoli domeną pokolenia „trzeciego wieku”. Dla niektórych osób korzystanie
z bankomatu, czy wizyta w banku jest nie do przyjęcia. Negatywnym aspektem podobnej sytuacji jest utrata wartości pieniądza. Równie dużym zagrożeniem może być napad rabunkowy, bądź wyłudzenia pieniędzy
od osób starszych.

Z kolei młodsze pokolenia, dla których internet nie ma tajemnic prezentują całkowicie odmienne przekonania. Istotna dla nich jest możliwość dokonywania transakcji internetowych oraz korzystanie z kart płatniczych. Pieniądze przechowywane na oprocentowanym koncie bankowym są bezpieczne i po upływie określonego czasu pozwalają uzyskać dodatkowe profity. Ponadto, dzięki dostępowi do naszego rachunku przez system bankowości elektronicznej, możemy na bieżąco kontrolować nasze wydatki oraz regulować rachunki.

Czy istnieją jeszcze inne przyczyny niechęci przed innowacyjnymi rozwiązaniami instytucji finansowych? Być może jest to nieufność w stosunku do obcych ludzi, którym powierzamy pieniądze. Wiele osób pragnie mieć przy sobie cały swój dorobek, sądząc, iż jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jest to jednak objaw braku gospodarności oraz umiejętności kompetentnego zarządzania własnym kapitałem. Jedno jest pewne – posiadanie konta bankowego nie szkodzi, lecz sprzyja naszym oszczędnościom pod każdym względem.

Które konto osobiste jest najwygodniejsze?

Trudno obecnie obejść się bez konta osobistego - jest ono podstawą budżetu domowego i uczestniczy w większości bieżących wydatków. Warto więc reagować elastycznie na zmianę swoich potrzeb. Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami, aby Twoje konto było naprawdę wygodne.

Konto walutowe - korzystny wariant na wakacje

Choć do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, to część z nas planuje już swoje urlopy. Przed wyjazdem zagranicznym warto zadbać nie tylko o program wycieczki czy hotel, ale również o nasze finanse, a dokładnie, o rachunek walutowy z kartą. Jest to dość bezpieczne rozwiązanie pozwalające...

Kredyty
Konta bankowe
Oszczędności i inwestycje