Favore.plCentrum FinansowePoradnik finansowy

Dobry doradca finansowy – czyli jaki?

Dobry doradca finansowy – czyli jaki?

Obecnie na naszym rynku działa wielu doradców finansowych. Zawód ten jednak nie jest regulowany konkretnymi przepisami prawa, więc w większym stopniu narażeni jesteśmy na trafienie na zwykłego amatora. Co gorsza, wspomniany zawód doradcy nie wymaga również specjalnego wykształcenia ani licencji. Trudno więc znaleźć osobę kompetentną, która profesjonalnie doradzi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klienta.

Wybór doradcy finansowego musi być zatem stosownie przemyślany. Pierwszym krokiem ku dobrej decyzji powinien być wywiad środowiskowy. Porozmawiajmy z osobami, które poleciły nam danego specjalistę, bądź popytajmy wśród znajomych, których darzymy zaufaniem.

Kolejnym ważnym aspektem wyboru odpowiedniego doradcy jest skierowanie poszukiwań na firmy niezależne. Takie firmy oferują większą, różnorodną ilość produktów finansowych, zapewniając tym samym większy wybór dla klienta. Gdy już zdecydujemy się na spotkanie z doradcą, nie bójmy się pytać. Pytania o ofertę firmy, a nawet o przebyte kursy, szkolenia, czy wykształcenie doradcy są jak najbardziej na miejscu. Ta zasada działa również w drugą stronę. Sprawdźmy, czy doradca wypyta Nas dokładnie o sytuację finansową. Jest to cecha dobrego specjalisty, który jako sprawę priorytetową traktuje zgromadzenie wszystkim niezbędnych informacji o kliencie. Przetestujmy także jakość komunikacji z danym doradcą, pamiętając o tym, że nie powinniśmy czuć się zastraszani, bądź przymuszani. Poza tym warto szukać specjalistów w jednej dziedzinie, czy specjalizacji, co czyni ich bardziej wiarygodnymi.

Pamiętajmy, że dobry doradca powinien stanowić cenne źródło wiedzy o finansach. To przecież na jego barkach spoczywać będzie kontrola naszych oszczędności.

Pomnażaj swój kapitał z pomocą profesjonalistów

Oszczędności gromadzimy przez lata, warto więc powierzyć je w ręce profesjonalistów. Doradca finansowy pomoże Ci optymalnie zarządzać swoim kapitałem i inwestować jednocześnie bezpiecznie i zyskownie. Zobacz, jakiego rodzaju usługi świadczą doradcy finansowi.

Kredyty
Konta bankowe
Oszczędności i inwestycje