Favore.plCentrum FinansowePoradnik finansowy

Kredyt gotówkowy – świetne rozwiązanie pilnego zapotrzebowania na większe pieniądze

Kredyt gotówkowy – świetne rozwiązanie pilnego zapotrzebowania na większe pieniądze

Obecnie dla większości z nas zaoszczędzenie kilku tysięcy złotych jest bardzo trudne. Co za tym idzie, coraz więcej osób decyduje się na pożyczenie pieniędzy z banku. Kredyt gotówkowy możemy wykorzystać na załatanie chwilowej dziury w budżecie, konkretny wydatek, wyjazd wakacyjny, ale także na wydatki związane z prowadzeniem naszej firmy.

Kredyt gotówkowy jest formą finansowania oferowaną przez banki, którą otrzymujemy w formie zasilenia naszego konta bądź też gotówki, wypłacanej bezpośrednio do ręki. Kredy gotówkowy przyznawany jest na dowolny cel oraz stosunkowo szybko w porównaniu do innych instrumentów finansowania.

Instytucje finansowe prześcigają się w ofertach kredytów gotówkowych. Warto więc, zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę z konkretnym z nich, porównać co najmniej kilka opcji. Powinniśmy zacząć nasz poszukiwania od banku, w którym posiadamy już konto osobiste, gdyż w większości banków stali klienci mogą uzyskać znacznie lepsze warunku kredytu takie, jak niższe oprocentowanie albo obniżoną prowizję. Ponadto takie osoby mogą być przez bank zwolnione z obowiązku doręczenia kredytodawcy zaświadczenia o dochodach.

Elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania ofert to przede wszystkim oprocentowanie i prowizje oraz opłaty przygotowawcze i ubezpieczenie. Te właśnie części składowe, a właściwie ich wysokości, kształtują całkowity koszt pożyczki. Pamiętajmy, że bank oferujący najniższe oprocentowanie, po wzięciu pod uwagę pozostałych opłat, może wcale nie okazać się najtańszy.

Kwota kredytu gotówkowego może być różna - od 2000 zł nawet do 200.000 zł. Maksymalna oferowana pożyczka zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej konsumenta, czyli, mówiąc wprost - od jego zarobków. Mają one również wpływ na długość okresu kredytowania. Rozciągnięcie spłaty kredytu i rozłożenie jej na większą liczbę rat zwiększa naszą zdolność do ich regularnego uiszczania. Jest to rozwiązanie korzystne dla kredytobiorców o niskich miesięcznych dochodach jak również osób, które wolą płacić przez dłuższy okres, mniejszą kwotę Zwróćmy jednak uwagę, czy wydłużenie okresu spłaty, nie zwiększy całkowitego kosztu kredytu. Warto w związku z tym, poprosić w banku o wyliczenie raty kredytu dla różnych okresów jego spłaty, a następnie porównać je ze sobą.

Przedsiębiorcy powinni również pamiętać, że w związku z obrotami finansowymi na ich kontach, a dokładnie z ich wielkością, zasady udzielania im kredytu będą znacznie różniły się od tych, które oferowane są klientom indywidualnym.

Jakie warunki kredytowania może uzyskać przedsiębiorca?

W wielu przypadkach kredyt gotówkowy stanowi podstawę rozwoju przedsiębiorstwa, czasami też stanowi zabezpieczenie jego płynności finansowej. Zależnie od tego, na co planujesz przeznaczyć dodatkowe środki, różne banki mają dla Ciebie różne propozycje.

Kredyty
Konta bankowe
Oszczędności i inwestycje